Тежка загуба за АИК в Чехия

Шведският АИК допусна разгромна загуба с 0:3 от Словачко в първи мач от плейофите в Лигата на конференциите. Въпреки присъствието сред титулярите на футболисти като Джон Гуидети, Себастиан Ларсон и Микаел Лустиг, отборът от Стокхолм тотално разочарова с представянето си и има съвсем минимални шансове да стигне до груповата фаза.

През миналия сезон Словачко отпадна в ранна фаза на турнира от родния Локомотив (Пловдив), но сега чехите изглеждат значително по-подготвени. Те създадоха голям брой чисти положения и заслужено спечелиха с изразителен резултат.

Първия гол вкара ветеранът Милан Петржела в 28-ата минута. След почивката домакините продължиха да притискат съперника и в 77-ата минута удвоиха аванса си с попадение на Власий Синявский. Само няколко минути по-късно чехите оформиха крайното 3:0 с точен изстрел на Петр Райнбек.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!