Хюндай обяви с кои пилоти ще участва в рали „Нова Зеландия“

Следващият кръг от Световния рали шампионат ще бъде гръцкото рали „Акрополис“, но от Хюндай вече разкриха кои от техните пилоти ще пътуват до Нова Зеландия от 30 септември до 2 октомври, за 11-я кръг за сезона.

В рали „Нова Зеландия“, което се завръща в календара на WRC след 10-годишно отсъствие, на старт за корейския производител ще застанат двамата титуляри Ойт Танак и Тиери Нювил, заедно с Оливър Солберг. От тях Танак и Нювил ще стартират и в Гърция между 9 и 11 септември, като на „Акрополис“ компания ще им прави ветеранът Дани Сордо.

Дани Сордо разкри кога ще е следващото му участие в WRC

До момента през сезона Сордо участва в двата кръга, като и в двата случая той се качи на подиума, след като финишира трети на рали „Португалия“ и на рали „Сардиния“. По-задната позиция, която той ще има на старта в първия ден на „Акрополис“ и богатият му опит в тежките макадамови ралите ще му дадат шанс отново да се озове в челото на класирането и евентуално да се бори за трето качване на подиума.

В същото време Солберг има осем участия в първите девет ралита за годината, като само е Португалия той стартира с i20 Rally2, докато във всички останали той бе с Rally1 модела. Въпреки голямото си количество стартове обаче, синът на Петер Солберг има само три влизания в зоната на точките, но неговият най-добър резултат в кариерата дойде през изминалия уикенд в „Ипр Белгия“, където той завърши четвърти. Другите му попадания в точките бяха в домашното му рали „Швеция“ и на „Сафари“ в Кения, където той завърши съответно шести и десети.

Снимки: Gettyimages