Ница го направи по трудния начин

Ница е в групите на Лигата на конеренциите. "Орлетата" изпуснаха огромен брой чисти положения в реванша от плейофите срещу Макаби (Тел Авив) и се наложи да играят продължения, но в тях феноменален гол на Алексис Бека-Бека осигури победата с 2:0 и класира френския тим в груповата фаза. Домакините играха с човек по-малко от 100-ата минута, когато червен картон получи Амин Гуири

Ница доминираше и в първата среща, но загуби злощастно с 0:1. Преди реванша на "Алианц Ривиера" беше представен привлеченият под наем от Арсенал Никола Пепе. Отборът на Люсиен Фавр притисна съперника и поведе в 26-ата минута с гол на Алексис Клод след подаване на Кефрен Тюрам.

През второто полувреме Ница отправи 17 удара към вратата на Даниел Перец, но не съумя да стигне до попадение. Ситуацията се усложни за домакините след изгонването на Гуири в началото на първото продължение. Въпреки това, френският тим не искаше да се стига до дузпи. В 113-тата минута Бека-Бека сътвори истински шедьовър и с фалцов изстрел заби топката под гредата за крайното 2:0, което прати Ница в групите.