Ница ще трябва да заличава пасив на реванша

Израелският Макаби (Тел Авив) постигна важен домакински успех с 1:0 при домакинството си на френския Ница от плейофите на Лигата на конференциите.

Всеки от двата отбора отправи по половин дузина точни удари, но само един от тях влезе във вратата – този на Стипе Перица в 74-ата минута за победата в мача. Най-близо до гол за гостите беше нападателят Анди Делор, но неговият шут беше спрян от гредата. Реваншът е след седмица на „Алианц Ривиера“ и в него Ница ще трябва да заличи пасива си и да стигне до достатъчно убедителен успех, ако иска да играе в груповата фаза на турнира.

В друг двубой от плейофите на Лигата на конференциите Ригас и Линфийлд завършиха наравно 2:2 на „Аркадия“. Домакините от Латвия пропуснаха дузпа чрез Петър Мареш в 18-ата минута. След това гостите от Северна Ирландия поведоха с два гола на Стивън Фалън (38’) и Джоел Купър (71’). В крайна сметка те се разминаха с победата след късни попадения на Кевин Фрисенбихлер (89’) и Жига Липшчек, който спаси РФС дълбоко в добавеното време. Реваншът е след седмица на стадиона на Линфийлд.