България обърна Канада в София преди началото на Мондиал 2022

Волейболистите от националния отбор на България обърнаха Канада с 3:1 (18:25, 25:18, 25:21, 26:24) в столичната зала „Христо Ботев“ във втората контролна среща.

Това бе и последна проверка преди стартиращото на 26 август Световно първенство.

България с труден обрат срещу Канада в първата контрола

Първият съперник на България на Мондиал 2022 е световният шампион и домакин Полша в Катовице на 26 август от 21,30 часа.

Ясен е съставът на България за Мондиал 2022

Старши треньорът на България Николай Желязков направи две промени в стартовия ни състав. Тодор Скримов зае мястото на Мартин Атанасов, а Николай Колев на Светослав Гоцев.

Опитният Никълъс Хоуг започна като титуляр за Канада.

Волейболистите на България поведоха с 2:0 в началото на двубоя. Райън Склейтър изведе канадците напред с 6:4. "Кленовите листа" дръпнаха с 16:9. Алекс Николов успя да намали до 11:16. Ас на Тодор Скримов и 12:16. Двоен блок спря атака на Цветан Соколов - 16:22. Никълъс Хоуг игра по пръстите на блокадата и Канада спечели първата част с 25:18.

Тодор Скримов атакува по блока от зона 2 за 2:2 в началото на втората част. Ас на Артур Шварц и 4:2 за Канада. Георги Сеганов вдигна с една ръка и Алекс Грозданов реализира атака в центъра за 3:4. Единична блокада на Алекс Грозданов и равенство - 4:4. Ас на Тодор Скримов даде преднина на България при 5:4. Националите успяха да поведат с 2 точки при 6:4. Възпитаниците на Николай Желязков поведоха с 8:5, но канадците изравниха при 8:8.

Алекс Николов изведе България напред с 9:8. Тодор Скримов се справи с тройната блокада на Канада за 12:10.

Единична блокада на Алекс Грозданов и 14:12. При 14:13 Тодор Скримов бе заменен от Аспарух Аспарухов. Атака на Алекс Грозданов в центъра и 15:13. Дерек Еп сгреши началния удар - 16:13. Ас на Никълъс Хоуг - 16:15. Алекс Николов атакува по блокадата за 17:15. Ас на Алекс Николов - 19:16. Бенджамин Джоузефсън взе прекъсване за Канада. България поведе с 5 точки при 21:16. Артур Шварц сгреши в атака и България спечели втората част с 25:18.

Добромир Димитров замени Георги Сеганов, а Денис Карягин се появи на мястото на Цветан Соколов, а Мартин Атанасов замени Александър Николов в началото на третата част. Българи поведе с 3:1. Николай Колев атакува успешно в центъра за 4:2. Канадците изравниха при 5:5. Единичен блок на Ерик Льопки срещу атака на Денис Карягин и 7:5 за "кленовите листа". Николай Желязков взе прекъсване за България. Дерек Еп пусна технично топката в полето на България и Канада поведе с 12:7. Добромир Димитров пусна технично за 12:15. Стефан Чавдаров би добър сервис и Ерик Льопки атакува в аут - 13:15. Успешна атака на Аспарух Аспарухов и 18:20. Ас на Денис Карягин - 19:20. Бенджамин Джоузефсън взе прекъсване за Канада. Националите изравниха при 20:20. нов мощен начален удар на Денис Карягин даде възможност на българската блокада да парвани 21:20. Националите стигнаха до геймбол при 24:21. Ас на Аспарух Аспарухов и България спечели третата част с 25:21.

Волейболистите на Канада успяха да поведат убедително с 5:1 в началото на 4-ия гейм. "Кленовите листа" дръпнаха с 8:2. Денис Карягин намали до 4:8. Единична блокада на Алекс Грозданов - 5:9. Ас на Алекс Грозданов - 7:12. Двойна българска блокада и 13:17. Мартин Атанасов отигра безпроблемно в атака - 14:18. Технична атака на Мартин Атанасов от зона 4 - 15:18. Страхотен пайп на Аспарух Аспарухов - 16:19. Единична блокада на Николай Колев - 17:19. Берндън Коперс атакува в аут и 18:19. Бенджамин Джоузефсън взе прекъсване за Канада. Националите поведоха с 22:19. Николай Колев се оказа най-съобразителен при мрежата и 23:20. Канадците успяха да запишат 3 поредни точки след доста грешки в българския отбор - 23:23. Денис Карягин атакува успешно то зона 2 и националите стигнаха до мачбол при 24:23. възпитаниците на Бенджамин Джоузефсън изравниха при 24:24. Брендън Коперс атакува в аут и националите стигнаха до втори мачбол. Денис Карягин донесе успеха на България в 4-ата част с 26:24 и мача с 3:1 гейма.

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 3:1 (18:25, 25:18, 25:21, 26:24)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Александър Николов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов,,Николай Колев - Владислав Иванов-либеро (Аспарух Аспарухов, Добромир Димитров, Денис Карягин, Мартин Атанасов, Стефан Чавдаров, Светослав Иванов)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
КАНАДА: Дерек Еп, Райън Склейтър, Ерик Льопки, Никълас Хоуг, Артур Шварц, Джаксън Хоу - Брендън Хофър-либеро (Бред Уолш, Лукас Ван Беркел, Берндън Коперс)
Старши треньор: БЕНДЖАМИН ДЖОУЗЕФСЪН.

СНИМКИ: startphoto.bg