Фиорентина завърши с двама души повече от Емполи, но не стигна до трите точки

Емполи и Фиорентина записаха бойко 0:0 в регионалното дерби на Тоскана от втория кръг на Серия “А”. Този резултат обаче е разочароващ за гостите, защото те завършиха срещата с двама души повече на терена, но така и не намериха начин да стигнат до победен гол.

В 67-ата минута с директен червен картон беше изгонен централният защитник на Емполи Себастиано Луперто, а осем минути преди последния съдийски сигнал от игрището излезе и съотборникът му Николо Камбиаги, който получи травма, а треньорът вече беше извършил всичките си разрешени смени.

Футболистите на домакините се защитаваха отлично и не се пропукаха, независимо че се игра близо 12 минути над редовните. В края, когато Фиорентина имаше споменатото числено предимство 11-9, тимът стигна само до две опасности за гол.

Иначе червеният картон на Луперто беше показан след намесата на ВАР, защото първоначално арбитърът не видя, че нарушението срещу Лука Йович е в ситуация, при която нападателят се измъкваше сам срещу вратаря.

В 75-ата отново се стигна до консултация с ВАР, след като гостите искаха дузпа за нарушение срещу Сотил, но арбитърът не отсъди такава.

Така Фиорентина вече има 4 точки, а за Емполи това е първата за сезона.

Снимки: Imago