Куп червени картони в мачовете от Лига 1

Клермон победи Ница с 1:0 в среща от третия кръг на френската Лига 1.  Домакините откриха резултата още в 6-ата минута чрез тунизиеца Кауи, който бе на точното място и прати в мрежата отбитата топка. Малко преди това Гуири от Ница бе ударил греда. Звездният състав на тима от Лазурния бряг завърши срещата с девет човека, след като червени картони получиха Марио Лемина и Тодибо. Само добрите намеси на Каспер Шмайхел запазиха резултата непроменен докрая.

Тулуза продължава напред без загуба, като този път завърши 2:2 в домакинството си на Лориен.  Ратао и Далинга отбелязаха за „виолетовите“, а бившият играч на Левски Стан Спиърингс бе на терена през цялата среща. За Лириен точни бяха Льорианте и Ибрахима Коне. През първата част Терем Мофи пропусна допусна за гостите.

Брест пък надви Анже с 3:1 като домакин след два гола на Жереми Льо Дуарон и един на Ашраф Дари. За гостите точен беше Софиан Буфал, а Халид Шабанович си изкара директен червен картон.

В същото време Оксер спечели визитата си на Монпелие с 3:1, като там бяха показани цели четири червени картона. Голмайсторите бяха Нуно Да Коща и матиас Отрет от дузпа за гостите и Мамаду Сако за домакините. Червените картони пък бяха показани на Халил Файад и Тежи Савание от Монпелие, както и на дебютанта Мбайе Нианг и Да Коща от Оксер

Снимки: Imago