Нова страхотна победа за юношите на България до 15 години

България U15 отново показа великолепен футбол и безпроблемно разгроми с 4:0 домакина на международния турнир под егидата на УЕФА Естония. Както и в първия си мач от надпреварата (8:1 над Молдова) "лъвчетата" бяха неудържими за отбраната на съперника, а в герой за нашия тим се превърна централният нападател Димитър Мрънков, реализирал хеттрик.

Юношите на България до 15 години разгромиха връстниците си от Молдова

Още от началото на двубоя си проличаха по-добрите колективни и индивуални качества на българския тим и положенията пред естонската врата се заредиха едно след друго. В 27-мата минута Мартин Николов получи червен картон, но според регламента на турнира напусна терена само за 8 минути, след което се завърна в игра.

Малко след това Мрънков откри резултата след центриране от ляво и изстрел с глава. В 40-тата минута родната "девятка" покачи на 2:0 след асистенция на Стивън Жерард, а веднага след подновяването на играта Мрънков реализира и третото си попадение след хубав пробив на Кристиян Горянов по десния фланг и точен завършващ пас към тарана в българската атака.

Самият Горянов оформи крайния резултат в 51-вата минута, след като се пребори за топката пред наказателното поле на Естония и с техничен изстрел от дистанция преодоля вратаря.

Последният двубой на възпитаниците на Калоян Георгиев от турнира е на 23 август от 12:00 ч. срещу Литва.

Съставът на България: 12. Георги Кузов (41 – 1. Пламен Пенев), 2. Радослав Караманов (46 – 14. Калоян Стоянов), 5. Симеон Турлаков, 3. Иван Андонов (46 – 11. Димитър Урумов), 6. Калоян Божков (46 – 17. Никола Кръстев), 7. Стивън Жерард (46 – 20. Радослав Палов), 8. Радостин Стоилов, 9. Димитър Мрънков (50 – 16. Цветомир Траянов), 10. Кристиян Горянов, 13. Мартин Николов (41 – 4. Мартин Портарски), 15. Георги Стефчов (41 – 18. Валентино Върбанов)

Селекционер: Калоян Георгиев

Снимка: bfunion.bg