Юношите на България до 15 години разгромиха връстниците си от Молдова

Юношеският национален отбор на България до 15 г. започна вихрено участието си в международния приятелски турнир под егидата на УЕФА в Естония с успех с 8:1 над връстниците си от Молдова. Тимът на селекционера Калоян Георгиев надигра безапелационно съперника и през двете полувремена, въпреки че през втората част игра в почти изцяло променен състав.

Кристиян Горянов откри резултата още в 7-тата минута. До почивката футболистът на Левски Стивън Жерард отбеляза нови две попадения за нашия тим, като междувременно молдовският тим се разписа от дузпа.

След 60-тата минута българският тим изнесе истинска голова лекция и в рамките на 18 минути наниза 5 безответни попадения, дело на Калоян Божков (2), Мартин Величков, Валентино Върбанов и Цветомир Траянов.

Следващият двубой на България U15 от турнира е на 20 август (събота) от 18:00 ч. срещу домакина Естония.

Съставът на България: 1. Пламен Пенев (41 – 12. Георги Кузов), 2. Радослав Караманов (50 – 20. Радослав Палов), 3. Иван Андонов (55 – 16. Цветомир Траянов), 4. Мартин Портарски (41 – 13. Мартин Николов), 5. Симеон Турлаков, 6. Калоян Божков, 7. Стивън Жерард (50 – 18. Валентино Върбанов), 8. Радостин Стоилов (41 – 17. Никола Кръстев), 9. Димитър Мрънков (41 – 19. Мартин Величков), 10. Кристиян Горянов (55 – 14. Калоян Стоянов), 11. Димитър Урумов (41 – 15. Георги Стефчов)

Селекционер: Калоян Георгиев