Македонец спря Николай Неделчев на четвъртфиналите в Монастир

Младият български тенисист Николай Неделчев записа победа и загуба на турнира на твърда настилка в Монастир, Тунис с награден фонд от 15 000 долара.

19-годишният Неделчев започна деня с победа със 7:6(7), 6:2 над турчина Тунджай Дюран, която го изпрати на четвъртфинал. В него българинът срещна четвъртфиналиста от последното издание на "Уимбълдън" при юношите Калин Ивановски от Република Северна Македония.

Мачът завърши 6:3, 3:6, 6:3 в полза на 18-годишния Ивановски, но Неделчев бе напълно равностоен на съперника си. Първият сет отиде на сметката на Ивановски след само един пробив, дошъл в осмия гейм. Във втория сет обаче Неделчев поведе с 3:0 гейма и задържа преднината си до края.

Това наложи изиграването на решителен трети сет. В него Ивановски поведе с 3:0, но Неделчев изравни за 3:3. В осмия гейм македонецът направи пробив, който българинът имаше две възможности да върне в деветия гейм. Това обаче не се случи и при първия си мачбол Ивановски затвори срещата.