САЩ надигра Италия в контрола преди Световното

Националният волейболен отбор на САЩ, който е един от съперниците на България на Световното първенство за мъже, записа първа победа в контролите преди Мондиала. Момчетата на Джон Спероу надиграха европейския шампион Италия с 3:0 (25:23, 25:22, 25:22) в първия мач от тристранния приятелски турнир, игран късно снощи пред 4200 зрители в Кунео.

Двата тима изиграха още два допълнителни гейма, които завършиха 25:23 и 15:11 в полза на "Скуадра адзура". Иначе най-оспорвана бе първата част, в която равенството се запази до 23:23, но американците наложиха волята си и спечелиха гейма с 25:23. В останалите два гейма САЩ доминираха от началото до края и записаха чиста победа.

Най-полезен за САЩ бе Тори ДеФалко с 16 точки, а Матю Андерсън добави още 15 точки за победата. За домакините от Италия единственият с двуцифрен актив беше Юри Романо с 13 точки.

Тази вечер САЩ ще играе с тима на Япония, а утре (20 август) азиатците ще излязат срещу Италия. И двете срещи са от 22,05 часа българско време.

ИТАЛИЯ - САЩ 0:3 (23:25, 22:25, 22:25)

ИТАЛИЯ: Симоне Джанели 2, Юри Романо 13, Джанлука Галаси 8, Даниеле Лавиа 5, Матиа Ботоло 8, Роберто Русо 5 - Фабио Балазо-либеро (Джулио Пинали, Франческо Речине 3, Рикардо Сбертоли, Симоне Анцани, Алесандро Пичинели-либеро)

Старши треньор: ФЕРДИНАНДО ДЕ ДЖОРДЖИ

САЩ: Мика Кристенсън 5, Матю Андерсън 15, Дейвид Смит 4, Джефри Джендрик 7, Гарет Муагутутиа 7, Тори ДеФалко 16 - Ерик Шоджи-либеро (Кайл Ръсел, Тейлър Ейврил 2, Джошуа Туанига, Кайл Енсинг, Коуди Кесел)

Старши треньор: ДЖОН СПЕРОУ.

Снимки: Pinelli/FIPAV