Ракув взе преднина срещу Славия (Прага)

Полският Ракув спечели с 2:1 домакинството си на Славия (Прага) от плейофите в Лигата на конференциите. В герой за тима на Марек Папшун се превърна Фран Тудор, който подаде за първия гол и сам реализира втория.

Ракув поведе в 29-ата минута. Тогава Тудор намери Иви Лопес, той проби към наказателното поле и с мощен удар прати топката в мрежата. В края на полувремето отново Лопес можеше да се разпише, но бранител на гостите блокира изстрела му.

След час игра грешка на вратаря на Ракув Кацпер Треловски позволи на Томаш Холеш да изравни. Още в ответната атака обаче Тудор върна аванса на поляците след комбинация с Милан Рундич. В добавеното време Моузес Юзор от Славия беше на сантиметри от попадение, но топката излезе в аут.