Италианците Яник Синер и Фабио Фонини продължават напред в Синсинати

Италианският ветеран Фабио Фонини се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Синсинати (САЩ) с награден фонд 6 280 880 долара.

На старта 35-годишният Фонини победи испанеца Алберт Рамос-Винолас с 6:2, 6:3 в мач, продължил час и 19 минути. Италианецът пласира 7 аса срещу нито един за съперника. Два пробива бяха достатъчни за Фабио Фонини в първия сет, а във втората част испанецът дръпна с 2:1 гейма, но италианският тенисист обърна до 3:2 и стигна до успеха.

Фонини ще играе срещу шестия в схемата руснак Андрей Рубльов във втория кръг.

Десетият поставен италианец Яник Синер постигна трудна победа над Танаси Кокинакис (Австралия). Три часа и 17 минути бяха необходими за Синер, за да преодолее Кокинакис с 6:7(9), 6:4, 7:6(6) в мач от първия кръг.

Италианецът осъществи обрат след като загуби първия сет, като във втория проби на два пъти противника. Подобно на първата част, решителният трети сет също се реши в тайбрек, но Синер надделя, реализирайки втория си мачбол.

Следващият му съперник ще бъде победителят от мача между Миомир Кецманович от Сърбия и Пабло Кареньо-Буста от Испания.

За втория кръг се класираха още австралиецът Алекс де Минор и американецът Томи Пол. Де Минор победи Хенри Лааксонен (Швейцария) с 6:2, 6:2 и ще играе срещу седмия поставен Феликс Оже-Алиасим (Канада).

Томи Пол пък се справи със сънародника си Дженсън Бруксби с 6:3, 6:2 и си уреди двубой с отстранилия Григор Димитров канадец Денис Шаповалов.

Хърватинът Борна Чорич също намери място във втория кръг след успех над италианеца Лоренцо Музети със 7:6(2), 6:3. Противник на Чорич в следващия етап ще бъде номер 2 в схемата Рафаел Надал от Испания.