Наоми Осака отпадна още на старта в Синсинати

Японката Наоми Осака отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите УТА 1000 в Синсинати (САЩ) с награден фонд 2 527 250 долара. Бившата номер 1 в световната ранглиста претърпя поражение от китайката Шуай Чжан с 4:6, 5:7 в мач, продължил час и 15 минути.

Това е едва трети турнир за Осака след завръщането й на корта. През миналата седмица японската тенисистка също отпадна на старта в Торонто, отказвайки се заради болки в кръста. За Шуай Чжан, която стана шампионка на двойки в Синсинати през миналата година, това бе първи победа на сингъл в турнира от 2014-а насам.

„Наоми е невероятна, но може би не се чувстваше добре днес. Определено не беше най-добрата й версия“, коментира китайката след мача.

Един пробив в първия гейм бе достатъчен за успех на Чжан с 6:4 в първия сет, а във втората част тя поведе с 5:3, Осака изравни, но китайската тенисистка стигна до успеха. Японката пласира 10 аса, но направи и 29 непредизвикани грешки.

Следващата противничка на Шуай Чжан ще бъде рускинята Екатерина Александрова, която отстрани 13-ата поставена Лейла Фернандес от Канада с 6:4, 7:5.

Поставената под номер 12 в схемата Белинда Бенчич от Швейцария също отпадна след като отстъпи пред Сорана Кърстя (Румъния) с 2:6, 7:6(3), 4:6 ца два часа и 39 минути игра. Кърстя ще се изправи срещу Петра Квитова от Чехия във втория кръг на турнира.

Белгийката Елизе Мертенс нямаше проблеми на старта и записа успех над украинката Анхелина Калинина с 6:1, 6:1 само за 55 минути. Мертенс очаква победителката от сблъсъка между Винъс Уилямс (САЩ) и Каролина Плишкова (Чехия).

Снимки: Gettyimages