Титли за Испания и Гърция в спортното ходене на Европейското по лека атлетика в Мюнхен

Испанецът Мигел Анхел Лопес спечели титлата в спортното ходене на 35 километра за мъже на Европейското първенство по лека атлетика в Мюнхен (Германия). Лопес, който е бивш световен и европейски шампион на 20 км, поведе в началото на състезанието и завърши с време 2:26.49 часа.

Представителят на домакините Кристофър Линке взе среброто с 2:29.30 часа, а трети е Матео Джупони (Италия) с 2:30.34. За двамата постиженията са лични рекорди.

При жените в спортното ходене на 35 км изненадващо европейска шампионка стана 38-годишната Антигони Дрисбиоти от Гърция с 2:47.00 часа.

След нея се наредиха Ракел Гонсалес (Испания) с 2:49.10 и Виктория Мадарас (Унгария) с 2:49:58 часа.

Шест финала са насрочени във вечерната сесия, сред които са и спринтовете на 100 метра за мъже и за жени.