Ди Мария и Влахович дадоха мощен старт на сезона на Юве

Ювентус започна по отличен начин новия сезон в Серия "А". В първия кръг "Старата госпожа" записа класическа победа с 3:0 в домакинството си на Сасуоло. Новата звезда на торинци Анхел Ди Мария показа класата си, като откри резултата в 26-ата минута с дебютния си гол за тима. Другите две попадения пък реализира таранът Душан Влахович в 43-тата минута от дузпа и в 51-вата минута, като за втория гол асистенцията дойде отново от Ди Мария. Важна роля за успеха на "бианконерите" имаше и вратарят Матия Перин, който се наложи да застане под рамката в отсъствието на контузения Войчех Шчесни. Той обаче не разочарова, като отчая нападателите на съперника с няколко блестящи спасявания.

Масимилиано Алегри бе избрал Душан Влахович да води атаката, а Анхел Ди Мария и Хуан Куадрадо да го подкрепят по крилата. В средата на терена пък си партнираха Денис Закария, Мануел Локатели и Уестън Маккени.

Гостите пък излязоха с Йоргос Кирякопулос, Грегоар Дефрел и Доменико Берарди в предни позиции, докато играта в центъра движеха Матеус Енрике, Даниеле Фратези и Кристиан Торствед.

Първата по-интересна ситуация дойде секунди след първия съдийски сигнал. Алекс Сандро нахлу в наказателното поле отляво и бе съборен от Мерт Мюлдюр, но съдията прецени, че няма основание да посочи бялата точка и да отсъди дузпа, въпреки претенциите на играчите в бяло и черно.

В 20-ата минута обаче гостите бяха близо до откриване на резултата. Грегоар Дефрел получи центриране в близост до вратата и стреля от воле, но Матия Перин внимаваше и успя уверено да спаси.

Само минута по-късно френският нападател отново тества бдителността на стража с далечен изстрел, но Перин отново се намеси чудесно и опази вратата си.

Последва продължителен натиск на Ювентус, като играчите на домакините дълго време се задържаха пред наказателното поле. В 26-ата минута се стигна и до откриване на резултата. Топката бе центрирана към Анхел Ди Мария, който стреля от воле и макар да не уцели топката по най-добрия начин, тя тупна коварно и прехвърли вратаря за 1:0.

Три минути по-късно и Душан Влахович бе близо до попадение, като негов изстрел с глава профуча до гредата.

Сасуоло обаче отговори с мощен шут на Айхан в 31-вата минута и само страхотната намеса на Перин попречи резултатът да не бъде изравнен.

В 35-ата минута Ювентус организира страхотна контраатака, а в нейната основа отново бе Ди Мария. Той догони една дълга топка по десния фланг, изведе Данило в наказателното поле, който върна за Влахович, но ударът на сърбина отново бе на сантиметри от гредата в аут.

След това в 37-ата минута Куадрадо шутира мощно от дистанция и принуди вратаря Андреа Консили да се намесва решително.

В 41-вата минута Душан Влахович си изработи дузпа. Той овладя топката на границата на пеналта, при което първо бе задържан, а след това и препънат от Джан Марко Ферари и съдията посочи бялата точка, а сърбинът сам изпълни наказателния удар и вкара за 2:0.

В самия край на полувремето гостите имаха нов добър шанс като Доменико Берарди стреля отдалеч и Перин отново трябваше да се намесва решително.

Втората част започна с нов шанс на Сасуоло. Матеус Енрике отправи далечен изстрел и отново Перин спаси.

В 50-ата минута Ди Мария можеше да удвои головата си сметка, опитвайки техничен удар, който буквално "облиза" гредата.

Секунди след това домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Ди Мария изведе Влахович около точката на дузпата и той, макар и с гръб към вратата, успя да се обърне и да вкара за 3:0.

Гостите създадоха нова голова опасност в 57-ата минута, когато Фратези бе оставен в близост до вратата и стреля с глава, но Перин отново не бе затруднен.

В 75-ата минута вратарят на домакините за пореден път трябваше да се намесва решително след удар в близкия ъгъл на Пинамонти, но Перин отново бе непробиваем.

В 85-ата минута и друг дебютант за домакините Филип Костич отправи имаше шанс да се разпише, но се забави с удара и той бе отклонен от защитник. Минута по-късно сънародникът му Влахович бе близо до своя хеттрик, като след едно разбъркване в наказателното поле бе най-съобразителен и отправи изстрел по земя, но встрани от вратата.

В крайна сметка Юве си свърши отлично работата - 3 точки, 3 отбелязани гола и нито един допуснат. За Сасуоло пък остава разочарованието и надеждата в следващия кръг да постигне по-добър резултат в домакинството си на Лече.

Снимки: Gettyimages