Полякиня спечели първата европейска титла в Мюнхен, Мирчева не завърши, Нинева близо до личния си рекорд

Полякиня спечели първата европейска титла на континенталния форум по лека атлетика в Мюнхен. 31-годишната Александра Лисовска показа най-добра форма и заслужи златния медал в маратона с време от 2:28:36 часа. Няколко състезателки се бяха вкопчили в борбата за среброто, което в крайна сметка отиде при хърватката Матео Коштро Парлов с 2:28:42 часа.

Бронзовото отличие в класическата дистанция заслужи представитеката на Нидерландия Ниенке Бринкман с 2:28:52 часа.

15-ата от Световното първенство в Юджийн през миналия месец Милица Мирчева се движеше в първата група в първите пет километра, но очевидно не беше напълно възстановена за нов маратон и не успя да завърши своето бягане.

Другата българка в дисциплината Маринела Нинева зае 45-то място с време от 2:45:40 часа. Това е личен рекорд за сезона за дряновската атлетка, за която това беше дебют на голям форум за България.

Снимки: Getty Images и списание "Атлетика"