Анчелоти похвали Азар и обясни слабата игра преди почивката

Реал Мадрид стартира сезона в Ла Лига с трудна победа при гостуването си на новака Алмерия (2:1). “Лос меренгес” трябваше да правят обрат след ранно получения гол, но стигнаха до трите точки с попадения на Лукас Васкес и Дейвид Алаба. Старши треньорът Карло Анчелоти призна, че отборът му е разочаровал до почивката, но след това е направил нужното за победата.

“Започнахме мача лошо. Липсваше ни свежест и не бяхме бързи при атаките си. Отправихме много удари, но ни беше трудно да стигаме до чисти позиции. През второто полувреме домакините се поумориха, ние контролирахме мача и създадохме повече положения”, коментира Анчелоти.

“Свободният удар трябваше да бъде изпълнене от Бензема или Кроос, но Алаба много искаше да стреля. Той настояваше смяната да се извърши по-бързо, за да може да шутира. Не беше лесно да кажа на Бензема и Кроос да отстъпят изпълнението. Шегувам се”, продължи италианският специалист.

Рюдигер игра много добре, той е футболист с голям опит. Младите тренират усърдно и заслужават шанса си. Но напрежението ги затрудни и не показаха това, което умеят. Нормално е, защото фланелката на Реал Мадрид тежи. С удоволствие плащаме тази цена, защото момчетата са талантливи. Смених Камавинга заради жълтия картон, не исках да останем с човек по-малко”, обясни Анчелоти.

Асенсио е наш играч. Не трябва да забравяме колко полезен беше през миналия сезон. До 31 август има още време. Лукас Васкес? Той е един от тези, които винаги са готови да се включат и да помогнат. Голът му беше много важен. Азар се чувства отлично физически, старае се и мисля, че ще играе все повече”, добави наставникът на “белите”.

Снимки: Gettyimages