Дунав II дебютира с хикс в Добрич

2:2 приключиха в Добрич местния Рилци и втория отбор на Дунав (Русе). Двубоят е от първия кръг на Североизточната Трета лига. Той беше дебют за русенския тим в мъжкия футбол.

Валентин Пейчев: Само победата ни интересува

Секунди още трябваше да издържат малките „дракони“ за да стартират с пълен успех. Домакините заложиха на атаки и … непростими пропуските пред гола. Така се стигна до 29-ата минута, когато след центриране, Преслав Банков с глава изведе гостите напред в резултата. В 52-ата минута съдията вдигна втори жълт и червен картон на Диян Димов и Дунав остана с намален състав. Само след 8 минути обаче селекцията на Мартин Друмев проведе контраатака, която завърши с гол на Кристиян Кирилов – 0:2. Русенският тим се групира в половината си и вече се виждаше победител.

Дунав II ще дебютира в Добрич

Изпусна обаче две точки само за няколко минути. В 86-ата Дейвид Венциславов вкара първото попадение за Рилци. Гюрсел Осман пък изравни в последните секунди на даденото от съдията продължение.

Стартови състави:

Рилци – 88. Пенко Димов (капитан), 8. Стелиян Цеков, 13. Танер Юсню, 16. Симеон Митев, 2. Георги Димитров, 4. Виолин Филипов, 19. Михаил Михайлов, 7. Диан Минчев, 6. Гюрсел Осман, 11. Дейвид Венциславов, 31. Мартин Кирилов.

Треньор – Валентин Пейчев

Дунав II – 32. Даниел Николов (капитан), 3. Преслав Банков, 6. Илиан Джаров, 8. Анджело Димитров, 9. Радослав Великов, 10. Диян Димов, 18. Йоан Александров, 15. Кристиян Господинов, 11. Мариян Петров, 19. Красимир Павлов, 20. Кристиян Кирилов.

Треньор – Мартин Друмев

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!