Майнц и Унион поделиха точките

Майнц и Унион (Берлин) завършиха наравно 0:0 в предпоследен мач от втория кръг в Бундеслигата. Двата тима не изиграха особено атрактивен двубой и рядко успяваха да застрашат двамата вратари.

Най-опасните положения в двубоя дойдоха в минутите след почивката, когато гостите от столицата на два пъти чрез Нико Гиселман и Юлиан Риерсон стреляха опасно в разстояние на няколко минути, но и двата удара не попаднаха в рамките на вратата. Домакините пък отговориха с опит на Карим Онисиво от границата на наказателното поле след хубав него рейт, но Фредерик Рьонов се справи и спаси.

С това равенство двата тима продължиха доброто си начало на сезона и всеки един от тях събра по 4 точки от два двубоя след старта на сезона. В следващият кръг Унион ще има сложната задача да посрещне започналия не по най-убедителния начин тази кампания РБ Лайпциг, а Майнц ще гостува на Аугсбург, който вчера поднесе изненадата и спечели като гост на Байер (Леверкузен).