Успешен старт за Рома

Рома започна с победа новия сезон в Серия "А". Отборът на Жозе Моуриньо се наложи с 1:0 като гост на Салернитана в дебюта на Пауло Дибала, Неманя Матич и Жоржиньо Вайналдум. Гола вкара Браян Кристанте в 33-ата минута, а "вълците" пропуснаха още много положения, особено през второто полувреме.

От новите попълнения в стартовия състав на Рома беше само Дибала. Аржентинският национал и Николо Дзаниоло действаха зад гърба на Тами Ейбрахам, а четиримата в средата на терена бяха Рик Карсдорп, Лоренцо Пелегрини, Браян Кристанте и Леонардо Спинацола. През второто полувреме се появиха Неманя Матич и Жоржиньо Вайналдум.

Атаката на Салернитана водеше Емилиано Бонацоли. Старши треньорът Давиде Никола пусна от първата минута привлечените през последната седмица Антонио Кандрева и Тони Вилхена. Ветеранът Франк Рибери влезе след почивката.

Рома атакуваше предимно по фланговете. Първата добра възможност за гол се откри пред Дзаниоло, но героят от финала в Лигата на конференциите срещу Фейенорд не успя да преодолее вратаря Луиджи Сепе. Домакините отговориха с удар на Григорис Кастанос, който рикошира в противников футболист и затрудни Руи Патрисио, но той реагира бързо и спаси.

В 25-ата минута Дзаниоло пропусна след пас на Дибала, а после и Ейбрахам се размина с гола. Доминацията на "джалоросите" продължи и те излязоха напред в 33-ата минута. Тогава силен изстрел на Кристанте от границата на наказателното поле се отклони от Ласана Кулибали и топката спря във вратата на Салернитана.

След почивката Рома можеше много бързо да си реши мача, но нападателите на Моуриньо сътвориха огромни пропуски. Дибала имаше шанс да вкара дебютно попадение с екипа на новия си тим, но диагоналният му удар срещна гредата. Ейбрахам също не се възползва от разредената защита на Салернитана, а Дзаниоло на няколко пъти впечатли с техника, но не и с финално докосване.

Матич влезе в 68-ата минута на мястото на Тами Ейбрахам и Дибала се премести на върха на атаката. Вайналдум пък се появи в 87-ата минута на мястото на Дзаниоло. Малко преди края Вайналдум прати топката в мрежата, но от положение на засада и голът му правилно беше отменен от рефера Симоне Соца.

В заключителните минути домакините не успяха да измислят нищо в предни позиции, а Рома умело разиграваше, без да поема никакви рискове. В добавеното време Карсдорп напредна на скорост и потърси далечния ъгъл, но ударът му излезе в аут.

В следващия кръг Рома ще приеме новака Кремонезе, а Салернитана ще гостува на Удинезе.

Снимки: Gettyimages