Успешно начало за Аталанта

Аталанта стартира сезона с победа с 2:0 при гостуването си на Сампдория. Рафаел Толой откри резултата в 26-ата минута, а влезлият като резерва Адемола Луукман се разписа в дебюта си в самия край на срещата. Домакините удариха на два пъти гредите след удари на Сабири и Куаярела.

Още в 13-ата минута Сампдория прати топката във вратата на гостите след удар на Капуто, но попадението бе отменено поради нарушение на Лерис срещу Маеле. Датският бранител пропусна голяма възможност малко по-късно, когато нацели гредата от блестяща позиция.

Аталанта поведе, след като центриране на Сапата бе свалено от Пашалич и той се разписа с удар отблизо. Последваха нови положения за гостите, а Сабири разтресе гредата с удар от фал. Куаярела също удари греда, след като се появи в игра. Малко преди края попадение на Луукман не бе зачетено поради засада. Нигериецът успя да се разпише в добавеното време.

Снимки: Gettyimages