Гладбах и Шалке 04 не се победиха на "Фелтинс-Арена"

Шалке 04 взе първата си точка след своето завръщане в Бунделигата след 2:2 с Борусия (Мьонхенгладбах) на „Фелтинс-Арена“ в двубой от втория кръг. Шалке изигра силно първо полувреме и поведе, но след почивката изпусна инициативата и логично допусна обрат. Дузпа в 93-тата минута обаче донесе точката на домакините.

В 22-рата минута Маркъс Тюрам изпусна страхотен шанс за гостите, след като се измъкна на ръба на засадата, свали си добре топката и стреля, но встрани от целта. Шалке 04 отбеляза първия си домакински гол в Бундеслигата от 2021 година в 29-ата минута, когато организира контраатака, завършила с хубав удар на Родриго Саласар от 25 метра, след който топката влезе в ъгъла за 1:0.

Гостите започнаха по-силно втората част, но отново не стигаха до чисти положения. Тюрам отправи три изстрела, но без успех.

В 60-ата минута в игра за своя дебют за Шалке се появи сина на Хенрик Ларсон – Джордан Ларсон.

В 71-вата минута по-добрата игра на Борусия след почивката даде резултат. Тюрам много хитро изведе Йонас Хофман с пета, с гръб към вратата. Германецът с известен късмет запази топката, след което стреля в ъгъла за 1:1. В 77-ата минута Шволов спаси опасен удар от въздуха на Коне, но малко след това Маркъс Тюрам направи пълен обрат, възползвайки се от груба грешка именно на Шволов, който се сблъска с Крал и изпусна топката при корнер пред неговата врата. Шалке опита натиск до края и в 93-тата минута стигна до дузпа, която Мариус Бюлтер реализира за крайното 2:2.

Снимки: Imago