Зрелище и обрат от 0:2 решиха Хофенхайм - Бохум

Хофенхайм постигна изключителен обрат и победи с 3:2 в Бохум като гост в мач от втория кръг на Бундеслигата. Гостите взеха впечатляваща преднина до 15-ата минута с попадения на Цолер (10’, 13’), но голове Баумгартнер (14’), Кабак (23’) и Дабюр две минути преди края на редовното време донесоха трите точки на Андре Брайтнер.

Гостите постигнаха две бързи попадения чрез попаденията на Цолер, който първо засече центриране от Филип Хофман, а само три минути по-късно Кевин Щьогер отново го намери в пеналтерията и той нямаше проблеми да удвои преднината на своя тим.

Нещата придобиха малко по-добри перспективи за домакините само минута след това, когато Баумгартнер съумя да намали на 1:2. Изключителното зрелище в тези първи малко повече от двайсет минути продължи с ново попадение в 23-ата, когато Озан Кабак успя да се възползва от лошо изчистване след корнер и да изравни за 2:2.

В изключителен герой за домакините се оказа Мунас Дабур, който малко преди края на редовното време на двубоя донесе трите точки на Хофе, след като се извиси при ново центриране в наказателното поле и прати топката в мрежата за 3:2.

Снимки: Gettyimages