Carlsberg ви припомня три емблематични дербита между Ливърпул и Манчестър Юнайтед

В годината, в която Премиър лийг отбелязва 30-годишнината от първия мач в новия формат на първенството, Carlsberg и Ливърпул честват също 30 години от успешното си партньорство. По този повод ви предлагаме да си припомните три емблематични мача между мърсисайдци и големия им съперник в исторически план Манчестър Юнайтед. Срещите са от периода, в който на фланелките на Ливърпул е изписано логото на Carlsberg.

Манчестър Юнайтед – Ливърпул 2:2, октомври 1992 година

Първото дерби между големите съперници в историята на Висшата лига. Тимът, воден от сър Алекс Фъргюсън, приема селекцията на Греъм Сунес. Гостите повеждат с 2:0 чрез Дан Хътчинсън и Иън Ръш, за когото това е гол №287. С това попадение легендата на Ливърпул подобрява рекорда на Роджър Хънт за най-много голове с екипа на Ливърпул. Резултатът е такъв 12 минути преди края, но в познатия си стил от 90-те години Юнайтед успява да се върне при на пръв поглед безнадеждна ситуация. Герой за „червените дяволи“ е Марк Хюз (78', 90'), който реализира и двете попадения за домакините. След двубоя дори сър Алекс признава, че отборът му е имал късмет и не е заслужавал точката.

Ливърпул – Манчестър Юнайтед 3:3, януари 1994 година

Едно от най-незабравимите завръщания в резултат в историята на Премиър лийг. Манчестър Юнайтед, който е лидер в класирането, води с 3:0 на „Анфийлд“ до средата на първото полувреме след голове на Денис Ъруин, Стив Брус и Райън Гигс. Мърсисайдци, заемащи осмото място преди това дерби, обаче не се предават и стигат до точката след два гола на Найджъл Клъф и попадение на Нийл Ръдок в 79-ата минута.

Манчестър Юнайтед – Ливърпул 1:4, март 2009 година

Манчестър Юнайтед, който защитава титлата си, е лидер във временното класиране, но приема изключително мотивирания отбор на Ливърпул, който вярва, че може да навакса изоставането и също да стигне до титлата. „Червените дяволи“ повеждат с гол на Кристиано Роналдо от дузпа в 23-тата минута, но Фернандо Торес изравнява само пет минути след това. Стивън Джерард прави пълен обрат точно преди почивката, когато реализира 11-метров наказателен удар. В 76-ата минута домакините остават с човек по-малко, след като Неманя Видич получава червен картон. До края Фабио Аурелио и Андреа Досена правят победата на Ливърпул изключително изразителна. Това е най-тежката загуба на Юнайтед на „Олд Трафорд“ от 17 години.

Повече за партньорството между Carlsberg и Liverpool FC и за това как да спечелите билет за мач на "Анфийлд" през този сезон можете да откриете ТУК!