Горан Драгич отново влезе в ролята на Батман и смълча Истанбул

Националният отбор на Словения по баскетбол регистрира третата си поредна победа в подготовката за ЕвроБаскет 2022. Селекцията на Александър Секулич излъга Турция със 104:103 (21:26, 25:14, 27:22, 17:28, 14:13) след продължение. Европейските шампиони губеха с 99:103 в допълнителните пет минути, но успяха да стигнат до победата благодарение на победен кош на Горан Драгич, който реализира невероятна тройка в края.

36-годишният ветеран завърши като най-резултатен за победата на словенците с 28 точки, 5 борби и 3 асистенции при 10/18 стрелба от игра. Неговият съотборник Лука Дончич записа 23 точки, 10 борби и 5 завършващи подавания, но получи почивка през цялата последна четвърт и продължението. Така Драгич отново трябваше да влезе в ролята на Батман и да поведе своя отбор към победата в добавеното време.

Горан Драгич: Преди бях Батман, сега ще бъда Робин

Много силен мач за Турция изигра Фуркан Коркмаз, който се отчете с 33 точки и 7 борби, включително изравнителния кош в редовното време, с който южните ни съседи пратиха мача в продължение при 90:90. Турците наваксаха 13-точков пасив във финалния период и дори бяха много близо до това да регистрират втори пореден успех в контролите, преди Словения да изтръгне победата чрез коша на Драгич.

Джеди Осман се отличи с 24 точки за селекцията на Ергин Атаман, докато Алперен Шенгюн прибави 19 точки и 9 борби.

Клемен Препелич пък наниза 14 точки за Словения, а Влатко Чанчар остана с 12 точки.