Академик (Свищов) вкара пет на Етър II

Академик (Свищов) надигра гостуващия му Етър II (Велико Търново) с 5:1 в среща от втория кръг на Северозападна Трета лига. Изразителният успех изкачи „студентите“ на върха в класирането с пълен точков актив. Александър Миланов реализира хеттрик за победата.

От Свищов: Нямаме поставени цели за конкретно класиране

Противно на крайния резултат, малките „боляри“ започнаха по-добре. Калоян Ненчев пропусна да открие резултата в 7-ата минута. Стори го обаче в 12-ата, когато беше изведен очи в очи с Виктор Владимиров. Само след 180 секунди Димитър Костадинов възстанови равенството, възползвайки се от подаване на Георги Йорданов. Голмайсторът асистира за попадението на Миланов в 22-ата минута. Дотогава имаше равновесие на терена.

Етър II: Да продължим по същия начин

В 28-ата Пресиян Петков подаде от дълбочина и Йорданов вкара за 3:1. Само за 7 минути след почивката, Миланов на два пъти матира търновския вратар. Първо го направи в 58-ата минута, когато наказа грешка на Теодор Иванов. В 63-ата пък оползотвори пас на Александър Стоянов за окончателното 5:1.