Локо (ГО) скъса мрежите, счупи гредите, но загуби от Академик (Свищов)

Локомотив падна в Горна Оряховица с 1:2 от Академик (Свищов) в среща от първия кръг на Северозападна Трета лига. Даниел-Виктор Кънчев откри за „железничарите“ четвърт час след началото. В 28-ата минута свищовския капитан Иван Ганев центрира от фаул и Беркант Реджеб изравни. Ганев донесе победата с гол от дузпа през втората част.

Стана инфарктен мач, в който не бяха зачетени четири гола на домакините – по два на Ивайло Тодоров и влезлия като резерва Димитър Байдаков. Последният нацели и веднъж гредата. Два пъти същото стори и съотборника му Явор Генчев. Още много положения за гол пропиляха домакините. Те имаха претенции за дузпа срещу Байдаков, но реферът остана безмълвен.