Победа и загуба за Леонид Шейнгезихт на турнира в Юстад

Българският тенисист Леонид Шейнгезихт записа загуба на сингъл и победа на двойки на турнира по тенис на клей в Юстад, Швеция с награден фонд от 25 000 долара. На сингъл 21-годишният Шейнгезихт отстъпи с 4:6, 2:6 пред поставения под номер 6 в схемата Сандро Коп от Австрия в двубой от втория кръг. Срещата продължи час и 38 минути, а още в началото и на двата сета българинът допусна сериозен пасив, съответно 0:4 и 1:5 гейма, което го лиши от шансове за победа.

Шейнгезихт обаче успя да запише успех на двойки. В среща от четвъртфиналите той и партньорът му Итън Кук от Австралия надиграха със 7:6(0), 2:6, 10-4 шведите Йонас Ериксон Цивертс и Карл Фриберг. Шейнгезихт и Кук показаха отлично игра в двата тайбрека - този в първия гейм и решителният дълъг в тайбрека, което ги изведе към триумфа в мача.

На полуфиналите българинът и австралиецът ще срещнат чехите Патрик Рикл и Матей Вочел.