Победи за Шаламанова и Цонева в Румъния, Спасова пропусна мачбол и отпадна

Даря Шаламанова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей за жени в Брашов (Румъния) с награден фонд от 25 хиляди долара.

19-годишната българката се справи с преминалата през квалификациите представителка на домакините Мария Весели с 6:4, 6:7(4), 6:0 след малко повече от два часа игра. Тя първоначално пропиля преднина от сет и 5:2 гейма във втория, който в последствие загуби с тайбрек, но в решаващата трета част не даде шансове на съперничката си.

За място на четвъртфиналите Шаламанова ще срещне друга румънка Георгия Крачун.

Друга българка Михаела Цонева вчера стартира с победа на сингъл със 7:5, 1:6, 6:1 над представителката на домакините Симона Огеску, а утре във втория кръг ще срещне Андрея Роска също от Румъния.

Цонева днес започна с успех и на двойки в тандем именно с Огеску. Те надиграха с убедителното 6:1, 6:2 румънките Ирина Луря и Сабина Луря.

Третата българка в турнира Беатрис Спасова пропусна мачбол и отпадна драматично в първия кръг поединично след поражение от квалификантката Линда Севчикова (Чехия) с 5:7, 7:5, 5:7 след почти три часа и половина игра. Спасова водеше с 4:2 гейма в решаващия трети сет, а при 5:4 беше на точка от победата, но допусна обрат.