Людмила Самсонова триумфира във Вашингтон

Рускинята Людмила Самсонова спечели турнира по тенис на твърда настилка във Вашингтон (САЩ) при жените с награден фонд 2,1 милиона долара. На финала 23-годишната Самсонова се справи с поставената под №6 естонка Кая Канепи с 4:6, 6:3, 6:3 в мач, продължил 1 час и 46 минути.

60-ата в световната ранглиста Самсонова реализира 10 аса и заслужи втората си титла от турнирите на Женската тенис асоциация (WТА) в кариерата си. Тя пропусна част от сезона, включително „Уимбълдън“, заради руската инвазия в Украйна. След успеха си във Вашингтон рускинята влезе в топ 50 при жените и вече е 42-а в световната ранглиста.

Възползвайки се от силния си сервис в мача срещу 37-годишната Канепи, Самсонова стигна до обрат, след като загуби първия сет с пробив в края и 4:6. В следващите две части рускинята проби общо три пъти естонската си противничка и триумфира в надпреварата. Канепи поведе с 3:2 във втория сет, но с четири поредни гейма, рускинята изравни резултата на 1:1 сета. В третия сет тя нанесе решителен удар за аванс от 5:3 и уверено затвори мача в своя полза.

„Тя сервира по-добре от мен. Може би това беше ключът“, заяви Кая Канепи след финала.