Красив автогол реши бретанското дерби

Лориен спечели бретанското дерби с Рен с 1:0 в мач от първия кръг на Лига 1. Единственото попадение падна в 65-ата минута, когато новото попълнение на домакините Артур Теате заби красиво топката в собствената си мрежа в опита си да изчисти.

Рен имаше предимство през първото полувреме. Вратарят на “мерлузите” Мвого трябваеш да прави спасяване в 14-ати минута, когато отрази удар на Лаборд. Малко по-късно Терие стреля с глава от добра позиция, но прати топката покрай вратата. Новото попълнение на домакините Стив Манданда нямаше никаква работа на вратата. В една ситуация той предизвика аплодисментите на публиката, след като финтира нападател на съперника.

Тимът на Бруно Женесио пропусна още две добри възможности до почивката. През второто полувреме Лориен бе по-добре организиран и по-рядко допускаше опасности пред вратата си. Отлична контраатака в 65-ата минута завърши с остро центриране на Калулу, а Теате си отбеляза красив автогол.

След гола Рен се изнесе по-напред, но това даде възможности на гостите. Вратарят на Лориен се превърна в герой за тима си след няколко отлични спасявания. Мвого се намеси блестящо в добавеното време, когато спря Доку.

Снимки: Imago