Аякс стартира в Ередивизи с победа в зрелищен мач

Аякс стартира успешно новия сезон в Ередивизи, постигайки обрат за победата си с 3:2 като гост на Фортуна (Ситард). Това е осми пореден успех за нидерландския шампион срещу този съперник.

Домакините изненадващо взеха ранен аванс още в 6-ата минута, когато Пол Гордън се възползва от чудесен извеждащ пас на Арианит Ферати и откри резултата. Последва натиск на амстердамския гранд, който стигна до бърз обрат, но чак през втората част. Той започна в 48-ата минута, когато Кенет Тейлър успешно засече центриране на Антони и изравни. Само три минути по-късно гостите вече водеха в резултата, след като при тяхна продължителна атака Девине Ренш добута топката в противниковата мрежа след асистенция на новото попълнение Брайън Броби. В 62-ата минута именно младият нападател увеличи преднината на своя тим, разписвайки се отблизо благодарение на асистенция на Душан Тадич. В 81-ата минута друг нов играч на Аякс - Стивън Бергвайн вкара с красив завършващ удар, но ВАР отмени попадението му заради засада. Силите на тима от Ситард стигнаха само за втори гол, който 37-годишният ветеран Бурак Йълмаз отбеляза от прекрасен пряк свободен удар.

С тази победа Аякс се съвзе след неприятната загуба с 3:5 от големия съперник ПСВ Айндховен за Суперкупата на Нидерландия преди седмица.

Снимки: Imago