ПСВ Айндховен отново демонстрира офанзивна мощ

ПСВ Айндховен срази с 4:1 гостуващия Емен на старта на сезона в Ередивизи. "Филипсите" отново показаха, че разполагат с огромен потенциал в атака, след като преди седмица победиха Аякс с 5:3 за Суперкупата на Нидерландия. Oтборът на Рууд ван Нистелрой реши всичко в своя полза още до почивката, а след това видимо пестеше сили за предстоящия важен мач с Монако в квалификациите на Шампионската лига.

19-годишният Йоан Бакайоко откри резултата в 18-ата минута с дебютния си гол в елита на Нидерландия. Малко по-късно Майкъл Кифтенбелд си вкара автогол, а в 38-ата минута Коди Гакпо се разписа за 3:0 с премерен удар покрай вратаря. Звездата на ПСВ вкара още едно попадение в 54-ата минута след пас на Люк де Йонг, а гостите стигнаха до почетен гол чрез Оле тер Хаар Ромени.

С победа започна новата кампания и Екселсиор. Тимът от Ротердам надви с 2:0 като гост Камбуур. Попаденията паднаха още през първото полувреме, а техни автори станаха Маруан Азаркан (10') и Джулиън Баас (44'). Валвайк и Утрехт пък направиха зрелищно 2:2. И двата гола за гостите вкара ветеранът Бас Дост.