ПСВ Айндховен срази Аякс в пореден зрелищен екшън

ПСВ Айндховен и Аякс подновиха голямата битка помежду си с драматичен сблъсък за Суперкупата на Нидерландия, спечелен от състава от Айндховен с 5:3 като гост на “Йохан Кройф Арена”. Така “филипсите” защитават трофея си, който вдигнаха и преди година - отново след мач срещу амстердамци.

Аякс триумфира с титлата през миналата кампания, а Айндховен спечели Купата на страната, като и в двата случая въпросните отбори спореха до последно помежду си.

Лятото се оказа доста динамично и за двата клуба, като доведе до редица промени в съставите им, в това число и до назначаването на нови треньори - Алфред Шрьодер и Рууд ван Нистелрой. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид обаче се оказа този, който стартира съревнованието с успех. Взетият от Спартак (Москва) Гуус Тил пък се отличи с хеттрик за победителите.

Домакините излязоха напред в 15-ата минута чрез попадение на бившия нападател на съперника Стивън Бергвайн, който наскоро беше привлечен от Тотнъм. Още до почивката обаче ПСВ обърна резултата след точни изстрели на Тил (32’,45’)

Аякс изравни чрез отлична акция в 54-тата, завършена от Антони. После обаче гостите пак вкараха в два поредни пъти - чрез Гакпо (65’) и отново Тил (69’).

Шансовете на бившия отбор на Ерик тен Хаг се завърнаха след ювелирно отиграване на Мохамед Кудус в 72-рата - 3:4. Нещата за Аякс обаче бързо се усложниха, тъй като в 78-ата закупеният за 20 млн. паунда от Рейнджърс Калвин Басей беше изгонен с директен червен картон за грубо нарушение.

В 88-ата гредата спря ПСВ от пето попадение, но то все пак стана факт в даденото от съдията 9-минути продължение, като точен беше бившият играч на Барселона и Пари Сен Жермен Ксави Симонс

Снимки: Imago