Олимпиакос се размина с нов домакински провал

Седмица след кошмара срещу Макаби (Хайфа) (0:4) в квалификациите на Шампионската лига отборът на Олимпиакос беше на косъм от нов домакински провал, но все пак успя да стигне до 1:1 срещу Слован (Братислав) в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Юсеф Ел-Араби се появи като резерва и спаси гръцкия първенец с попадение три минути преди края. Преди това словаците бяха излезли напред чрез Андре Грийн в 63-тата минута, който се възползва от грешка на Сократис.

В друга среща дебютиралият вече в италианския национален отбор 18-годишен Вилфред Ньонто реализира втория гол за победата на своя ФК Цюрих с 2:0 при визитата на Линфийлд в Белфаст. Този резултат прави швейцарците абсолютни фаворити за продължаване напред към плейофния кръг, където ги чака Хартс.

Най-много голове тази вечер в Лига Европа паднаха в Дъблин на сблъсъка между шампионите на Република Ирландия и Република Северна Македония - Шамрок Роувърс и Шкупи. Там домакините спечелиха с 3:1 с важно трето попадение в 7-ата минута на добавеното време.

Снимки: Imago