Халеп се отказа във Вашингтон, защитаващата титлата си също напусна рано надпреварата

Бившата номер 1 в световната ранглиста Симона Халеп отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка във Вашингтон с награден фонд 251750 долара. Поставената под номер 3 румънка се отказа заради физически проблеми вследствие на горещото време при 5:7, 0:2 срещу рускинята Ана Калинская.

Халеп навакса изоставане от 0:4 до 5:5 в първия сет, но след това отново загуби четири поредни гейма и реши да прекрати участието си в двубоя.

Калинская ще срещне на четвъртфиналите шестата поставена Каня Канепи (Естония), която се справи с китайката Лин Чжу с 4:6, 6:4, 6:4.

Водачката в схемата и защитаваща титлата си от последното издание на надпреварата през 2019 година Джесика Пегула (САЩ) също беше елиминирана във втория кръг.

Пегула, която е седма в световната ранглиста, претърпя поражение от австралийката Даря Савил с 5:7, 4:6.

Савил направи ключова поредица от четири гейма, с която взе първия сет и поведе с 2:0 във втория, след което удържа преднината си и записа втората си победа за сезона над състезателка от топ 10.

На четвъртфиналите тя ще срещне квалификантката Ребека Марино (Канада), която се справи с германката Андреа Петкович с 6:3, 3:6, 6:1.