Фаворитките Бадоса и Жабьор продължават напред в турнира по тенис в Сан Хосе

Поставената под номер 2 в схемата на тенис турнира в Сан Хосе на твърди кортове с награден фонд от 757 900 долара Паула Бадоса се класира за четвъртфиналите, след като се наложи над американската Елизабет Мандлик с 6:2, 5:7, 7:6 (5) за 2:31 часа игра.

Испанката беше близо до отпадането, но успя на два пъти да върне пробив пасив при 4:5 и при 5:6 гейма в решаващия трети сет, в които Мандлик сервираше за победата, а след това взе и оспорвания тайбрек, за да триумфира.

Тунизийката Онс Жабьор, която е под номер 3 в схемата, също се класира за най-добрите осем, като победи представителката на домакините Медисън Кийс със 7:5, 6:1.

В другите по-интересни мачове американката Аманда Анисимова надигра осмата поставена чехкиня Каролина Плишкова с 3:6, 7:5, 6:1 за  час и 40 минути.

Рускинята Дария Касаткина, номер 7 в схемата, спечели без проблеми американката Тейлър Таунзънд с 6:4, 6:0.