Юношите на България до 18 г. ще играят за седмото място на Европейското отборно първенство по тенис

Юношите на България до 18 г. отстъпиха на Сърбия с 1:2 победи на финалите на Европейската отборна купа във Франция. Така утре българите ще играят за седмото място срещу Полша. Предната седмица родните таланти спечелиха второ място на турнира в Италия. Там те победиха домакините от Италия и Гърция.

В първата среща Илиян Радулов победи с 6:4, 3:6, 6:1 Зоран Лудоски. След това Янаки Милев отстъпи с 4:6, 0:6 от Алекса Писарич. В решаващата среща на двойки Милев и Радулов загубиха с 3:6, 6:7(8) от Джурич и Писарич.

България е в състав: Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив), Илиян Радулов (ТК "Тракия", гр.Пловдив) и Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София) с треньор Милко Милев.