Винъс Уилямс взе само сет при завръщането си на корта след едногодишно отсъствие

Носителката на седем титли на сингъл от Големия шлем Винъс Уилямс изигра първия си официален мач от близо година, но допусна загуба с 6:4, 1:6, 4:6 от канадката Ребека Марино в първия кръг на турнира на твърда настилка във Вашингтон.

42-годишната американка не бе играла от турнира в Чикаго през август миналата година, но показа доста добра игра и не бе никак далеч от победата. В първия сет тя реализира единствения пробив в седмия гейм, като за спечелването на откриващата част спомогна и солидната и игра на сервис.

Уилямс обаче не успя да задържи това ниво във втория сет и Марино успя да изравни след 6:1 гейма.

В третия сет американката реализира ранен пробив и поведе с 3:0 гейма. Марино върна пробива, за да намали за 3:4, след което Уилямс получи нов брейкбол в осмия гейм, но не успя да го реализира. Това като че ли я пречупи и в последвалия девети гейм канадката направи втори пореден брейк, който и подсигури спечелването на мача.

От турнира отпадна и поставената под номер 5 в схемата Елизе Мертенс. Белгийката допусна поражение с 6:7(4), 4:6 от рускинята Людмила Самсонова, въпреки че водеше с 5:3 в първия сет и имаше цели шест възможности за пробив във втория сет, от които обаче не успя да реализира нито една.

По-успешен се оказа денят за водачката в схемата и шампионка от последното издание на турнира през 2019 година Джесика Пегула, която се наложи в изцяло американски сблъсък над Хейли Баптист с 6:2, 6:2. Поставената под номер 3 Симона Халеп също започна с победа. Румънката се справи за 81 минути с испанката Кристина Буска с 6:3, 7:5.