Резервите на Ливърпул отнесоха три гола от Страсбург

Ден след победата над Манчестър Сити в спора за “Къмюнити Шийлд” Ливърпул допусна загуба с 0:3 в контрола с френския Страсбург. Естествено, мърсисайдци излязоха на “Анфийлд” със съвсем различен състав”, в който все пак личаха имената на Джеймс Милнър, Ибрахима Конате, Джо Гомес и новото попълнение Фабио Карвальо

По двата фланга на защитата започнаха Айзък Мабая и Люк Чеймбърс, но и двамата направиха индивидиални грешки, довели до голове във вратата на тима. Мабая не успя да изчисти топката и позволи на Адриен Томасон да открие резултата още в 4-ата минута, а в 14-ата Хабиб Диало пресече пас на Чеймбърс и удвои аванса на Страсбург

Французите максимално използваха колебливите изяви на бранителите в червено и в средата на първото полувреме вкараха и трети гол, дело отново на Томасон

Най-позитивно впечатление от Ливърпул направи Карвальо. Португалецът действаше на върха на атаката и се понрави със скоростта и техниката си. Добър мач изигра и 17-годишният Стефан Байчетич. Младокът беше близо до гол с мощен удар от статично положение. След почивката се активизира и Харви Елиът.

Юрген Клоп обаче със сигурност е останал разочарован от Конате. Французинът беше тромав и на няколко пъти нападателите на Страсбург го подминаваха с лекота.