Вход / Регистрирай се

Отложиха квалификациите за Купата на африканските нации заради Световното

Отложиха квалификациите за Купата на африканските нации заради Световното

Следващият квалификационен кръг за Купата на африканските нации, който трябваше да се състои през септември, е отложен, за да може петте представители на континента да се подготвят по-добре за Световното първенство в Катар. Това обявиха от Африканската футболна конфедерация. Отлагането може да бъде с месеци, след като се разбра, че следващото издание на Купата на Африканските нации в Кот д'Ивоар бе преместено от юни следващата година за януари 2024 г.

Селекционерът на Сенегал Алиу Сисе бе сред най-острите критици, тъй като отборът му трябваше да изиграе два квалификационни мача срещу Мозамбик, докато тимът искаше да играе срещу отбори от други континенти с оглед на Мундиала. Сенегал ще обяви скоро смяната на мачовете. Камерун, Гана, Мароко и Тунис са другите африкански отбори, които ще участват в Катар.

Квалификациите за КАН започнаха през юни с по два мача и остават още четири кръга. От КАФ обявиха, че трети и четвърти кръг се мести за месец март следващата година, петият кръг ще бъде през юни, а шестият - през септември.

Следвай ни:

Още от Футбол свят

Виж всички