Класиралият се за ШЛ Леверкузен с грандиозен провал в Купата на Германия

Бронзовият медалист Байер (Леверкузен) инкасира срамно отпадане още в първия кръг на турнира за Купата на Германия, след като отстъпи с 3:4 от аматьорския Елферсберг като гост. Допреди два месеца съперникът беше в четвърта дивизия, а от новия сезон се състезава в третото ниво на местния футбол. Независимо от това скромните домакини съвсем заслужено нанизаха четири гола на класиралия се за участие в Шампионската лига отбор.

Байер излезе с титулярите си, но инкасира попадение след само три минути игра, когато точен беше Яник Рохелт. Новото попълнение Адам Хложек обаче изравни две минути след това.

Кофи даде нов аванс на Елферсберг в 17-ата от дузпа, но и този път “аспирините” не се забавиха с отговора - 2:2 след гол на Чарлес Арангис в 30-ата.

Лука Паскал Шнелбахер направи 3:2 в 37-ата, след което вече Леверкузен не успя да отговори. В 74-тата Кевин Конрад даже покачи на 4:2, а участникът в Първа Бундеслига успя единствено да намали чрез Патрик Шик минута преди изтичането на редовното време.