Андорци измъчиха ЧФР Клуж, АИК ликува след продължения

ЧФР Клуж преодоля втория предварителен кръг в Лигата на конференциите, но не без затруднения. Румънският шампион спечели първия мач срещу Интер Клуб Ескалдес с 3:0, но в реванша в Андора губеше с 0:1 на почивката след много слаба игра. Все пак, през второто полувреме Чиприан Деак се разписа от дузпа за крайното 1:1, а домакините завършиха с 9 човека след червени картони на Илдефонс Лима (61') и Хесус Рубио (90').

Напред продължава и АИК. Шведите се нуждаеха от продължения, за да елиминират Воркла (Полтава). В редовното време Джо Мендеш изравни общия резултат, а в 107-ата минута Аксел Бьорнстрьом вкара за крайното 2:0 и осигури на отбора от Стокхолм мачове с победителя от двойката Валмиера - Шкендия.

Гръцкият Арис за втори път победи Гомел, този път с 2:1. Мачът отново се игра в Солун, а попаденията за "жълто-черните" бяха дело на привлечения от КПР Андре Грей. Бившият защитник на ЦСКА - София Брадли Мазику игра до почивката.

Клаксвик от Фарьорските острови надви с 1:0 Сутиеска и елиминира черногорците. Единственият гол вкара Пал Клетскард в 66-ата минута.