Бодьо/Глимт проведе наказателна акция в ШЛ - 8:0

Бодьо/Глимт се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига след гръмка победа с 8:0 срещу първенеца на Северна Ирландия Линфийлд. Преди седмица норвежците загубиха с 0:1 в Белфаст, но днес от самото начало показаха, че разликата в класите е огромна. За стряскащия резултат допринесе и червеният картон на Кърк Милър от гостите в 21-ата минута.

Началото на разгрома постави Хюго Ветлесен в 7-ата минута. Изгонването на Милър в средата на полувремето беше за игра с ръка в наказателното поле, която предотврати сигурен гол. Виктор Бонифейс реализира дузпата за 2:0, а до почивката Бодьо/Глимт заби още две попадения, дело на Амал Пелегрино (25') и Улрик Салтнес (29').

През второто полувреме интрига нямаше. Рунар Еспейорд в 52-ата минута от дузпа и Пелегрино от дузпа в 54-ата доведоха нещата до 6:0, а наказателната акция на домакините завърши с голове на Алфонс Сампстед (73') и отново Еспеорд (88').

В следващия кръг Бодьо/Глимт ще се изправи срещу победителя от двойката Малмьо ФФ - Жалгирис.