Англия прегази Швеция по пътя си към финала на ЕП за жени

Срещата започна с натиск на Швеция и още в първата минута скандинавките пропуснаха страхотна възможност. След това гостите имаха още няколко добри ситуации, от които не успяха да се възползват.

За сметка на това Англия откри резултата още с първия си по-добър шанс. В 34-ата минута Луси Бронз подаде за Бетани Мийд в наказателното поле и тя прати топката във вратата за рекордния си 6-ти гол в турнира.

В 48-ата минута резултатът бе удвоен. Този път Мийд центрира от корнер към Люси Бронз, която с глава отбеляза за 2:0.

Алесия Русо направи резултата класически в 68-ага минута. Тя бе изведена на стрелкова позиция на метри от вратата, първият й удар бе спасен, но след това тя много технично с пета изненада отбраната на съперника за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Франческа Кърби. Шведките не се ориентираха добре при един тъч и позволиха топката да стигне до Кърби, която много елегатно прехвърли вратарката на съперника и подпечата успеха на своя тим.

Така Англия е на финал в турнира и вече чака победителя от другия полуфинален сблъсък между Германия и Франция, който ще се проведе в сряда.

Снимки: Gettyimages