Кузманов стартира с победа в Швейцария

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в Цуг (Швейцария) с награден фонд 134920 евро. Кузманов започна с победа в надпреварата над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Йоан Никл с 6:4, 6:4 за 108 минути.

28-годишният пловдивчанин взе първия сет с единствен пробив в десетия гейм. Той пропиля ранен аванс от 2:0 във втората част, но все пак стигна до успеха с нов късен брейк  в десетия гейм.

С успеха българинът заработи 2180 евро и 11 точки за световната ранглиста, в която заема 189-ото място. За място на четвъртфиналите той очаква победителя от двубоя между номер 5 Зденек Коларж (Чехия) и Ото Виртанен (Финландия), "щастлив губещ" от квалификациите.