Масимо Стано спечели първи златен медал за Италия на Световното първенство по лека атлетика

Италианецът Масимо Стано спечели първото място в дисциплината 35 км спортно ходене при мъжете в Юджийн (САЩ) и по този начин осигури първи златен медал за страната си на Световното първенство по лека атлетика.

Стано, който е Олимпийски шампион на 20 км в същата дисциплина, пресече финалната линия с време 2:23.14 часа и финишира със секунда по-бързо от японеца Масатора Кавано, който остана със сребърния медал. Шведът Персеус Карлстрьом оформи подиума, завършвайки на третата позиция.

Стано и Кавано се бориха рамо до рамо като откъснала се напред двойка в последните 3 километра от трасето, но италианецът се справи много по-добре с напрежението и изпревари противника си в последните 300 метра, за да вдигне победоносно ръце след края като новия световен шампион.

Златното му отличие е второто за Скуадра адзура на първенството след Елена Валортигара, която взе бронзов медал в скока на височина във вторник.

Условията за състезателите бяха много тежки – високи температури и задушно време, но с помощта на бутилки с вода и гъби, те успяваха да поддържат добро темпо.

Снимки: Gettyimages