Швеция достигна полуфиналите с гол в добавеното време

С гол в добавеното време отборът на Швеция победи Белгия с 1:0 и се класира на полуфиналите на Европейското първенство по футбол за жени. Единственото попадение отбеляза Линда Сембрант в сетния миг. Швеция доминираше и отправи 33 удара към вратата на съперника, но едва с последния успя да стигне до ценния успех.

В спор за място на финала шведките ще срещне домакина на турнира Англия, който на четвъртфиналите в сряда победи Испания с 2:1. В последния четвъртфинал тази вечер защитаващият титлата си отбор на Нидерландия среща Франция, като победителят ще спори с тима на Германия, който в четвъртък надигра Австрия с 2:0.