Марсилия с нова издънка в проверките

Френският гранд Марсилия допусна нова издънка в предсезонните контроли. Тимът от Лазурния бряг допусна загуба с 0:2 от втородивизионният английски Мидълзбро. Това се случи само седмица след поражението от друг тим от Чемпиъншип - Норич

Тогава поражението беше още по-изразително - 0:3. Двубоят започна добре за марсилци, които създадоха две положения за гол през първата част, но вратарят на Боро Закари Стефен се справи с опасностите.

Втората част също започна с добра игра на французите, но те така и не стигнаха до гол, а вместо това получиха два в собствената си врата. Айзея жоунс откри в 53-ата минута, като прати топката в мрежата между краката на Пау Лопес

В 72-ата минута Маркъс Тавърниър оформи крайното 2:0. На 27 юли на Марсилия предстои мач с Бетис, а 4 дни по-късно имат престижна контрола срещу италианския гранд Милан.